Pomóż nam zdobyć środki na sfinansowanie kolejnego sezonu działań Akademii, głosując w konkursie „Herosi Przedsiębiorczości”. Wystarczy do 15 października regularnie głosować na stronie https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/akademia-walki-z-rakiem-w-gdansku/

Udział w akcji jest prosty, nie wymaga logowania ani zakładania konta. Głosy można oddawać codziennie do 15 października, z komputerów, telefonów, tabletów. W konkursie „Lokalni Herosi Przedsiębiorczości”, organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100 inicjatyw społecznych otrzyma dofinansowanie w kwocie od 10 tys. zł do 100 tys. zł.

Gdańska filia ogólnopolskiej sieci Akademii Walki z Rakiem działa przy Fundacji Hospicyjnej już od 2006 r. Poprzez swoje działania wspiera w odzyskiwaniu pełnego zdrowia osoby w trakcie leczenia onkologicznego lub po jego zakończeniu. Uczy lepszego radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, dostarcza wiedzy na temat zdrowego odżywiania się i wzmacniania kondycji fizycznej. Dzięki wsparciu darczyńców w 2018 r. 200 osób skorzystało z różnych form wsparcia:

667 konsultacji psychoonkologicznych

321 konsultacji fizjoterapeutycznych

180 zajęć gimnastyki i aqua-aerobic

150 konsultacji dietetycznych

75 drenaży limfatycznych (tak ważnych w leczeniu onkologicznym zabiegów).

W ramach Akademii odbywały się także warsztaty: zdrowego odżywiania, rozwoju osobistego, redukcji stresu, arteterapii, grupę wsparcia oraz rejs „Wiatr w żagle”. 

Rolą Akademii jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu  osób w trakcie lub po przebytej chorobie onkologicznej,  pomoc w powrocie do aktywności oraz pełnienia ról społecznych (rodzinnych i zawodowych) sprzed kryzysu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach Akademii zapraszamy do kontaktu:

tel. 606 104 748
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Walki z Rakiem 
filia Gdańsk przy Fundacji Hospicyjnej 
ul. D. Chodowieckiego 10

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Zamów kartkę!

Konkurs

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Księgarnia